Conferința Districtuala Rotary 2241 Romania și Republica Moldova
  • LOGO ROTARY

  • 2016

    SPEAKERI

    Daniel TĂNASE

    Guvernator District 2241 Romania și Republica Moldova 2015-2016

    Florin MINDIRIGIU

    District Conference Chair

    Frank van der Meijden

    President's Representative

    Corneliu DINCA

    PDG, Director Ales Rotary International 2016 - 2018

    Dan Nicolae Manea

    Presedinte Rotary Club Sinaia

    Ioan Dan CUŞNIR

    Secretar District Rotary 2241

    Daniel CONDURACHE

    Vice Guvernator District 2241

    Mircea Stefan SOLOVASTRU

    Guvernator Ales District 2241

    Dorin PRUNARIU

    Awards and Recognition Committee Chair

    Sopoian MILIAN

    Guvernator Nominalizat District 2241

    Radu Mircea SAVULOV

    District Youth Exchange Program Coordinating

    Cristian JURJI

    Guvernator Nominalizat Desemnat 2018 - 2019

    Alexandru Popa

    Past President Rotary Club Brasov

    Petrisor DICULESCU

    Guvernator District 2241 2014-2015

    Marian MOCAN

    Guvernator District 2241 2013-2014

    Radu POPESCU

    Guvernator District 2241 2012-2013

    Ioan SBARCIU

    Guvernator District 2241 2011-2012

    Corneliu DINCA

    Guvernator District 2241 2010-2011

    Martha Maria MOCANU

    Guvernator District 2241 2008-2009

    Ovidiu COS

    Guvernator District 2241 2007-2008

    Adrian NICOLAESCU

    Guvernator District 2241 2006-2007

    Erich Ivan BLOCH

    Guvernator District 2241 2005-2006

    Dragos NITULESCU

    Guvernator District 2241 2004-2005

    Dan SECELEANU

    Guvernator District 2241 2002-2003

    Valentin CISMARU

    Guvernator District 2241 2001-2002

    Andrei DOROBANTU

    Guvernator District 2241 2000-2001

    PARTICIPANȚI

    Nume rotarian Nume Club Rotary
    Sanda Almasan ROTARY OCTO
    Diana Maria Andone RC TIMISOARA
    Andreea Badea ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Catalina Cristina Balaceanu SUCEAVA BUCOVINA
    Stefan Octavian Balan ROTARY IASI ” CURTEA DOMNEASCA”
    Giuseppe Battaglia ROTARY CLUB PITESTI
    Marcello Battaglia ROTARY CLUB PITESTI
    Angela Bercean SATU MARE
    Liviu Birleanu CETATUIE CLUJ
    Antonio Blendea CLUB ROTARY BRASOV
    Simona Blendea CLUB ROTARY BRASOV
    Eric Ivan Bloch R.C. LUGOJ
    Oana Bodea ROTARY CLUB BRASOV
    Maria Bogdan ROTARY CLUB BAIA MARE
    Mihai Boicu ROTARY CLUB BOTOSANI
    Mandica Bordei BRAILA
    Paul Bordei BRAILA
    Radu Bores ROTARACT SUCEAVA BUCOVINA
    Tiberiu Borz SATU MARE
    Manuel Ciprian Bostan ROTARY IASI 2000
    Stan Bowes ICC GREAT BRITAIN AND IRELAND
    Vlad Bucaloiu C.R. TARGVISTE
    Daniel Bucatariu ROTARY CLUB BOTOSANI
    Adrian Mihai Bulc RC ORADEA
    Mihai Bumbu ROTARY VASLUI
    Laurentiu Butiri RC ZALAU
    Irene Cacace ROTARY CLUB PITESTI
    Codrut Victor Cainaru DANUBIUS GIURGIU
    Luisiana Calaidjoglu RC MANGALIA, DISTRICT 2241
    Sandra Calderon ROTARY CLUB CHAMPAIGN
    Mircea Campian ROTARY CLUB EINDHOVEN INTERNATIONAL
    Mihai Ciama OPERA TIMISOARA
    Carmen Gabriela Ciobanu ROTARY CLUB PIATRA NEAMT 2005
    Viorica Cira RC BISTRITA NOSA
    Liliana Cismariu ROTARY CLUB TIMISOARA OPERA
    Dumitru Sever Ciubuca ROTARY CLUB PIATRA NEAMT 2005
    Daniel Condurache RC IASI 2000
    Adriana-Gabriela Corbeanu ROTARY CLUB LUGOJ
    Paul Corbeanu ROTARY CLUB LUGOJ
    Anda-Luminita Coste ROTARY CLUB ZALAU
    Vladimir-Dumitru Coste ROTARY CLUB ZALAU
    Aurel Crisan ROTARY CLUB ALBA IULIA
    Ioana Cristescu ROTARY MARIS TIRGU MURES
    Constantin Curca ROTARY CLUB BOTOSANI
    Dan Ioan Cusnir SUCEAVA BUCOVINA
    Aurel Damian ROTARY CLUB CLUJ-NAPOCA TRANSILVANIA
    John Flynn Deckert ROTARY CLUB CHAMPAIGN
    Ahmet Hamdi Demirel BUCURESTI LEVANT
    Vlad Diaconescu ROTARY IASI COPOU
    Petrisor Diculescu CONSTANTA CETATEA TOMIS
    Cristina Charla Dinculeasa ROTARY CLUB RESITA
    Constantin Dinculeasa ROTARY CLUB RESITA
    Aurora Dinu PLOIESTI 2000
    Octavian Dinu PLOIESTI 2000
    Petre Dinuta ROTARY CLUB VARANA FOCSANI
    Rodica Dinuta ROTARY CLUB VARANA FOCSANI
    Angela Dobrai ROTARY CLUB BAIA MARE
    Diana Donisei ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Daniel Donisei ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Mihaela Floriana Dorobantu RC BUCURESTI-CURTEA VECHE
    Andrei Dorobantu RC BUCURE?TI-CURTEA VECHE
    Claudia Dorobat ROTARY MARIS
    Doina Dragan RC DORNA VATRA DORNEI
    Eugen Dubalaru ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Gligorita Duta CLUB ROTARY RM. VALCEA COZIA
    Dan Tudor Dutu CETATUIE CLUJ NAPOCA
    Lia Lucia Epure RC TIMISOARA
    Sofia Erhan ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Cristian Falup-Pecurariu ROTARY CLUB BRASOV
    Mariana Faur C.R. TIMISOARA OPERA
    Mihaela Filimon ROTARY CLUB PIATRA NEAMT 2005
    Alexandru Filimon ROTARY CLUB PIATRA NEAMT 2005
    Elena Andreea Firczak ROTARY CLUB DEVA CASTRUM
    Iulius Marian Firczak ROTARY CLUB DEVA CASTRUM
    Marcel-Iulian Gaftoneanu SUCEAVA BUCOVINA
    Bogdan Gaspar R.C. LUGOJ
    Joseph Geebelen CLUB ROTARY
    Anamaria Gindila SIBIU CIBINIUM
    Gabriela Goncescu ASOCIATIA CLUB ROTARY ONESTI
    Mihaela Gorodcov RC BUCURESTI OCTO
    Raluca Gradinaru ROTARY CETATE DIN TIMISOARA
    Cristian Gradinaru ROTARY CETATE DIN TIMISOARA
    Stefan Groza BUCOVINA SUCEAVA
    Olga Gutan RC SUCEAVA BUCOVINA
    Zeno Hedesan ROTARY CLUB ARAD
    Catalin-Robertino Hideg ROTARY BUCURESTI
    Ana-Maria Hlaciuc ROTARACT SUCEAVA BUCOVINA
    Kenneth Dean Hutchens ROTARY CLUB MATTOON
    Arlinda Iancu ROTARY CLUB BUCURESTI OCTO
    Ovidiu Andrei Ilisan ROTARY CLUB REGHIN
    Daniela Ionascu ORADEA
    Marius Silivan Ionascu ORADEA
    Mihaela Ionescu CURTEA DOMNEASCA IASI
    Liviu Ionescu CURTEA DOMNEASCA IASI
    Mihai Ionescu ROTARY CLUB BUCURESTI ATHENEUM
    Elena Iote ALEXANDRIA
    Alexandru Iote ALEXANDRIA
    Doina Iovanel ALBA IULIA CIVITAS SOLIS
    Violeta Jurji TIMISOARA RIPENSIS
    Cristian Vasilica Jurji TIMISOARA RIPENSIS
    Eva Elena Linder DRFCC RI D 1550
    Marius Lutescu ROTARY CLUB BRASOV
    Ioana Veronica Marginean ALBA IULIA
    Daniel Florin Marginean ALBA IULIA
    Ioan Maris CLUB ROTARY
    Ioan Matei RC GHERLA
    Otto Peter Meltzer RC TEKA TG.MURES
    Victor Mihailescu RC CLUJ-NAPOCA VISIO
    Mihaela Dana Mihon ROTARY CLUB ,,CIVITAS SOLIS,, ALBA IULIA
    Simion Iosif Mihon ROTARY CLUB ,,CIVITAS SOLIS,, ALBA IULIA
    Mariana Milasan ROTARY MARIS TG.MURES
    Eusebia Mindirigiu RC IASI 2000
    Petre Florin Mindirigiu IASI CURTEA DOMNEASCA
    Ovidiu Miron ROTARY IASI 2000
    Mirabela Miron ROTARY IASI 2000
    Marian-Liviu Mocan R.C. TIMISOARA
    Kamelus Danut Moisescu ROTARY BRAILA
    Iosif Moldovan ROTARY CLUB SIBIU
    Bogdan Morariu ROTARY IASI „CURTEA DOMNEASCA”
    Mihai Morosanu RC IASI
    Vasile Neacsa TRIUMPH BUCURESTI
    Meda Petronela Neagoe ROTARY MARIS TGMURES
    Marian Neagoe ROTARY CLUB ORADEA
    Irena Niedobova NON ROTARIAN
    Olivia Elena Nitescu ROTARY CLUB DEVA CASTRUM
    Mihaela Nourescu ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Florin Nourescu ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Virgil Viorel Osan RC DEJ
    Michael Parry ICC GREAT BRITAIN AND IRELAND
    Daniel – Liviu Patrichi ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Petronela Paziuc SUCEAVA BUCOVINA
    Alexandru Paziuc SUCEAVA BUCOVINA
    Catalin Pechea R.C. TARGOVISTE
    Virgil Petcu ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Dragos Petrescu C.R. TARGVISTE
    Kelly Marie Pierce ROTARY CLUB MATTOON
    Horia Pirga ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Kevin Pitt ROTARY IN GREAT BRITAIN AND IRELAND ICC NATIONAL COORDINATOR
    Cosmin Mircea Pop CLUJ NAPOCA TRANSILVANIA
    Gheorghe Pop ROTARY CLUB PLIOESTI
    Vasile Popa ROTARY VASLUI
    Alexandru Constantin Popa CLUBUL ROTARY BRASOV
    Luminita Popa ROTARY CLUB BRASOV
    Marta Popescu BUCURESTI
    Daniel Radu Popescu BUCURESTI
    Monica Liana Predatu BUCURESTI
    Andrei Puiu ROTARY SUCEAVA BUCOVINA
    Cristiana Puni TG.MURES
    Monica Puni TG.MURES
    Silvu Puni TG.MURES
    Gabriela Puskas BUCURESTI
    Dumitru Radoslav DRODETA TR SEVERIN CONTINENTAL
    Andrei Dumitru Radulescu CETATEA TOMIS CONSTANTA
    Alina Camelia Raita CETATEA TOMIS CONSTANTA
    Codrin Raita CETATEA TOMIS CONSTANTA
    Ciprian Rezus R.C. IASI COPOU
    Costinel-Daniel Ristache RESITA
    Rita Robu ROTARY CLUB CHISINAU
    Alexandru Robu ROTARY CLUB CHISINAU
    Adrian Constantin Sachelarie IASI
    Tudor Salavastru ROTARY CLUB PIATRA NEAMT 2005
    Guest 2 Vasie Saplacan RC NASAUD
    Guest Vasile Saplacan RC NASAUD
    Vasile Saplacan RC NASAUD
    Mihai Sasaran RC BAIA MARE
    Stela Gabriela Sasaran RC BAIA MARE
    Daniel Laurentiu Schipor IASI – CURTEA DOMNEASCA
    Diana Leontina Sferle ALEXANDRIA
    Sorin Sferle ALEXANDRIA
    Adina Sima ROTARY CLUB PITESTI
    Alexandru Cristian Simionas RC PITESTI
    Zoltán Simma RC ODORHEIU SECUIESC
    Mircea Stefan Solovastru RC TG MURES
    Milian Sopoian ROTARY BAIA MARE 2005
    Ion Stamate ROTARY CLUB ONESTI
    Daniela Stancu ROTARY CLUB PITESTI
    Christina Stefan ROTARY ZALAU
    Valentin Stefan C.R. TARGVISTE
    Florin Stere ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Victor Stetco BORSA MM
    Andrei Stoian TRIUMPH BUCURESTI
    Vasilica Stoiciu-Frunza RC IASI 2000
    Dana Ioana Suciu ROTARY CLUB ALBA IULIA CIVITAS SOLIS
    Shandra Alexander Summerville ROTARY CLUB CHAMPAIGN
    Monica Suta SATU MARE
    Sebastian Suteu TG.MURES
    Cristian Talmacean TARGU MURES
    Daniel Tanase RC SUCEAVA BUCOVINA
    Gavril Tarmure ROTARY CLUB BISTRITA
    Elizabeth Tatman ROTARY IN GREAT BRITAIN AND IRELAND WITH ROMANIA AND THE REPUBLIC OF MOLDOVA
    Angela Tebies ROTARY CLUB ORADEA
    Sorin Tebies ROTARY CLUB ORADEA
    Laurentiu Tincu ROTARY CLUB BUCURESTI
    Mandica Tinta ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Alexandru Tinta ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Nicolae Tinta ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Stefan Tinta ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Raluca – Maria Tirnovan CLUJ NAPOCA TRANSILVANIA
    Oana Tomoiaga ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Cristian Tomoiaga ROTARY CLUB SLOBOZIA
    Victor Troaca RC TARGU JIU
    Frank Van Der Meijden DRFCC RI D 1550
    Ionut Vasilas RC SUCEAVA BUCOVINA
    Elena Vernescu TRIUMPH BUCURESTI
    Vlad Virban ROTARACT CLUB BUCURESTI CONTINENTAL
    Claudiu Marian Vizitiu C.R. TIMISOARA OPERA
    Vasile Vlad BAIA MARE
    Mihaela Vlad BAIA MARE
    Gabriel Vladut ROTARY CLUB CRAIOVA
    Victoria Vleju DORNA VATRA DORNEI
    Oliver Wehry BUZIAS
    Catrinel Zaharia ROTARY IASI2000
    Nicusor Zgabei SUCEAVA – BUCOVINA
    Adriana Zgabei SUCEAVA BUCOVINA
    Ionut Zlate RC IASI CURTEA DOMNEASCA
    Mihai Zoicas ROTARY ZALAU
    Cristian Avram ROTARACT CLUB CLUJ-NAPOCA
    Alexandru Boeroiu ROTARACT BUCURESTI
    Rares Cojocaru ROTARACT CRAIOVA
    Gabriel Enache ROTARACT CLUB CLUJ-NAPOCA
    Laura Adriana Gaita ROTARACT TIMISOARA
    Alina Hinescu ROTARACT CLUB BUCURESTI – CURTEA VECHE
    Adina-Andreea Hutu ROTARACT BACAU
    Razvan Luca ROTARACT CLUB CLUJ-NAPOCA
    Mariana Malic ROTARACT CHISINAU
    Alexandra Mihali ROTARACT CLUB CLUJ-NAPOCA
    Christopher Raphael Nazaruk ROTARACT GALATI „DUNAREA DE JOS”
    Mihnea Gabriel Popa ROTARACT CLUB BUCURESTI – CURTEA VECHE
    Dragos-Vasile Predoiu BUCURESTI
    Alexandrina Robu ROTARACT CLUB CHISINAU
    Istvan Soos ROTARACT CLUB TIRGU-MURES
    Maria Mirabela Vicol IASI COPOU
    Mariah Baily ROTARY CLUB SIGHETU MARMATIEI VOIEVODAL
    Lara Bispo Da Costa Severo RC BUCURESTI TRIUMF
    Viorel Brad RC ARAD – YEP COMITET DISTRICTUAL 2241
    Alvaro Cortez Maciel ROTARY CLUB RAMNICU VALCEA COZIA
    Liliana Filip BARLAD
    William Lucien French ROTARY CLUB ODORHEIUL SECUIESC
    Jenny Kathleen Garret ROTARY CLUB ODORHEIUL SECUIESC
    Lu Joanna Jia Hwa ROTARY CLUB ARAD
    Adrian Doru Luca ARAD
    Marian Mihordea IASI 2000
    Radu Savulov ARAD
    Ilie Sbuciumelea RC ALBA IULIA
    Marcus Vinicius De Moura Carvalho RC BUCURESTI TRIUMF
    Cristina Voina ROTARY CLUB ALBA IULIA
    Racquel Worsly Meyer ROTARY CLUB BIRLAD
    Mihaela-Florina Albulescu
    Claudia Ciachir
    Silviu Ioan Cira
    Elena Crisan
    Aura Dubalaru
    Doina Corina Duta
    Viorica Groza
    Lidia Ionescu
    Dr. Victor Neuman
    Andrea Aniko Osan
    Violeta Patrichi
    Dna Pechea
    Otilia Petcu
    Gabriela Pop
    Mihaela Popa
    Anisoara Radulescu
    Laura Sandu
    Alina Nicoleta Solovastru
    Liviu Stancu
    Gavril Suta
    Albert-Cristian Tanase
    Marilena Tanase
    Mihaela Tarmure
    Michael Tatman
    Anca Tinta
    Mihaela Elvira Troaca
    Mihai Udrescu

    TESTIMONIALE

    Daniel TĂNASE

    Guvernator District 2241 Romania și Republica Moldova 2015-2016

    Dragi colegi,

    Conferinta Districtuala, cel mai important eveniment rotarian intr-un district, urmeaza sa-si deschida lucrarile in perioada 26-28 mai 2016, la Sinaia.
    Va fi un eveniment cu o tinuta frumoasa, la care va participa si Frank van der Meijden, PDG, reprezentantul special al Presedintelui Rotary International.

    Activitatile conferintei vor avea loc la Hotelul Mara, Castelul Peles si Casino Palace Sinaia. Vom avea ocazia, la sfarsitul unui an in care cluburile districtului au avut realizari remarcabile, sa ne reintalnim intr-o atmosfera speciala.

    Programul Conferintei Districtuale si formularul de inscriere sunt disponibile, prin grija colegului nostru Florin Mindirigiu, District Conference Chair, pe www.conferintadistrictuala.ro.

    Primele 100 de inscrieri sunt incurajate prin oferirea unei reduceri de 100 lei/pachet participant, indiferent daca este vorba despre un rotarian, sau un insotitor nerotarian. Bifati casuta corespunzatoare reducerii pe formular.

    De asemenea aveti posibilitatea, prin intermediul formularului de inscriere, sa faceti mici donatii voluntare in scopul reducerii cheltuielilor de participare ale colegilor nostri mai tineri din Rotaract si Interact.
    Daca sunt colegi care doresc sa fie, prin companiile sau organizatiile lor, sponsori ai conferintei, o pot face optand pentru unul din pachetele disponibile pe site.

    Joi, 26 mai, este o zi dedicata lucrarilor Comitetului Districtual, insa prezenta oricarui rotarian este binevenita.

    Va astept cu drag si va invit sa participati in numar mare, in special in zilele de vineri 27 mai si sambata 28 mai. Va incurajez sa faceti inscrierile cat mai curand pentru asigurarea unei bune organizari.
    Multumesc si ne revedem cu drag la Sinaia.

    Program

    DOWNLOAD_PROGRAM